کاربر گرامی،لطفا منتظر بمانید

نویسنده: کسری نیک اعتقاد 1398/06/04

معرفی دو تراشه جدید اینتل
این دو تراشه  برای اولین بار در هفته گذشته در کنفرانس Hot Chips در پالو آلتوی کالیفرنیا معرفی شدند. بدین ترتیب اینتل بالاخره از پردازنده‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود در این سمپوزیوم سالانه تکنولوژی رونمایی کرد.


 

نام سری پردازنده‌های نروانا از روی شرکت Nervana Systems برداشته شد. این تراشه به سیستم‌های کامپیوتری اجازه یادگیری هوش مصنوعی و استنتاج اطلاعات را می‌دهد.

پروژه پردازنده شبکه عصبی نروانا برای آموزش (NNP-T) به قابلیت‌هایی مجهز شده که می‌تواند انواع مختلف اطلاعات را برای مدل‌های گوناگون یادگیری عمیق با کمترین هزینه مدیریت کرده و در عین حال عملکرد بالایی داشته باشد و راندمان حافظه را افزایش دهد.

 

در تیرماه امسال کمپانی بایدو در همکاری مشترک با اینتل اعلام کرد که به توسعه NNP-T می‌پردازد تا اطمینان یابد که این پردازنده می‌تواند از لحاظ آموزشِ سخت‌افزاری در بالاترین سطح نیاز کاربر قرار بگیرد.

پروژه دوم که پردازنده شبکه عصبی نروانا برای استنتاج NNP-I  نام دارد که به طور ویژه جنبه استفاده از هوش مصنوعی برای استنتاج را هدف قرار داده است. پردازنده‌های NNP-I با کمک موتور پردازش هوش مصنوعی مبتنی بر استنتاج ضمن مصرف انرژی کمتر توان عملکردی بالاتری را ارائه می‌کنند.

البته این تراشه‌سازان تنها شرکت‌هایی نیستند که از پردازنده‌های یادگیری ماشینی برای مدیریت الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. پروژه واحد پردازش تنسور (TPU) گوگل، AWS Inferentia آمازون و NVDLA انویدیا برخی از راهکارهای محبوبی هستند که با افزایش پیچیدگی محاسبات توسط شرکت‌های مختلف ارائه شده و رواج پیدا کرده‌اند.

NNP-T اینتل، برخلاف TPU گوگل  که به طور اختصاصی برای کتابخانه یادگیری ماشینی TensorFlow گوگل طراحی شده‌اند  یکپارچگی مستقیمی با فریم‌ورک‌های یادگیری عمیق نظیر PaddlePaddle بایدو، PyTorch فیسبوک و TensorFlow دارند.

 

 

مشاهده دیدگاه کاربران

برای ثبت نظر باید با نام کاربری وارد شوید

یا ثبت نامنمایید

;