نویسنده: کسری نیک اعتقاد 1398/06/31

iOS 13 منتشر شد
از تغییرات این نسخه اضافه شدن حالت تاریک یا Dark Mode است. اما در مجموع پاسخگویی به پیام‌ها و اجرای اپلیکیشن‌ها هم حالا با سرعت خیلی بیشتری انجام می‌پذیرد.


شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا مردم این قدر درگیر Dark Mode هستند؟

از زمانی که اپل استفاده از پنل‌های OLED را در آیفون‌های خود آغاز کرد، کاربران حرفه‌ای آرزو می‌کردند که جایگزینی برای رابط کاربری سفید رنگ iOS ارائه شود. چون صفحات OLED از رنگ‌های سیاه واقعی استفاده می‌کنند که بسیار زیبا به نظر می‌رسد. علاوه بر این، از آن‌جایی که سیاه واقعی در پنل‌های OLED به معنای خاموش شدن پیکسل‌هاست، از این نظر کمک زیادی به عمر باتری می‌شود.

حالت تاریک یا Dark Mode دقیقا همان کاری را انجام می‌دهد که از اسمش بر می‌آید.

وقتی این قابلیت را فعال می‌کنید تنظیمات آیفون و تمام اپلیکیشن‌های بومی اپل به رنگ سیاه یا خاکستری تبدیل می‌شوند، در حالی که قبلا سفید یا خاکستری روشن بودند. حتی والپیپرهای جدید هم بسته به وضعیتی که در آن قرار دارید بین حالتی از رنگ‌های روشن و تیره سوئیچ می‌کنند.

اگر از والپیپرهای شخصی خودتان استفاده می‌کنید، سیستم به طور پیش‌فرض با ورود به حالت تاریک کمی نور را کاهش می‌دهد تا تیره به نظر برسند.

دارک مود را می‌توانید به صورت دائمی از داخل تنظیمات فعال کرده یا آن را طوری تنظیم کنید که با توجه به وضعیت نور در طول شبانه‌روز خاموش و روشن شود. این سیستم شبیه Night Shift عمل می‌کند که می‌توانید آن را برای فعال شدن به هنگام غروب آفتاب تنظیم کنید.

 دارک مود در حال حاضر صرفا روی اپ‌های خود iOS عمل می‌کند و با فعال کردن آن تغییری در اپ‌های شخص ثالث مشاهده نخواهید کرد، اما انتظار می‌رود که توسعه‌دهندگان به‌زودی دست به کار شده و برنامه‌های خود را با این ویژگی سازگار کنند.

مشاهده دیدگاه کاربران

برای ثبت نظر باید با نام کاربری وارد شوید

یا ثبت نامنمایید

مطالب بیشتر
;